Sitenizi Google Adsense’nin Onaylanması İçin Yapmanız Gerekenler

10 Eylül 2015
2 min read

Google Adsense blog sahiplerinin bir numaralı gelir kaynağıdır. Adsense’yi diğer reklam servislerinden ayıran en önemli özelliği daha fazla kazanç sağlamasıdır. Tabiki fazla kazanç sağlamasının sebebi de siteleri seçmesidir. Peki Adsense’nin sizin başvurunuzu kabul etmesi için neler yapmanız gerekmektedir?

1-Sitenin Kayıt Tarihi

Tanıdığım blog yazarları sitesine 3 5 içerik ekleyip hemen para kazanma yoluna gidiyor. Ve Google Adsense de doğal olarak sitelerini onaylamıyor. Arkadaşlar ilk önce şunu aklınızdan çıkarmayın sitenizde yeterli içerik olmadan para kazanmaya veya hit çekmeye çalışmayın. Google adsense yetersiz içerik olan siteleri sevmez. Bundan dolayı sitenize en az 4 veya 5 ay içerik girin  ve bu içeriklerin özgün olmasına dikkat edin. Yani kısacası sitede yeterli içerik ve belirli bir zaman geçmiş olmasına dikkat edin.

2-Site Trafiği

İlk madde de belirttiğim gibi sitenizde içerik olması sitenizde trafik de olmaz. Sitenizin minimum günlük 400 hit gelmesi Google Adsense‘nin sizi onaylaması için yeterli olacaktır.

3-Trafik Kaynağı

Sitenize çeşitli yollardan hit sağlayabilirsiniz. Seo açısından en yararlı hit sağlama yöntemleri tabikide Google’dan gelen organik hit. Hile hurda ile geçiçi hit sağlayabilirsiniz fakat bu  Google tarafından olumlu karşılanmaz.

4-Evet Adsense’nin çoğu siteleri kabul etmemesinin nedeni sitenin içeriklerinin çalıntı yani kopyala yapıştır olmasıdır. Eğer siteniz de bu yöntemle gidiyor iseniz adsense’nin kapısından bile geçemezsiniz. Bundan dolayı sitenizdeki içerik veya makaleleri kendiniz yazmanız gerekmektedir. Çalıntı içerik her zaman sitenize – yönde etki eder.

5- Adsense’nin  sitenizi kabul etmesi için koşullardan bir tanesi de sitenizin hakkında,iletişim sayfaları mutlaka  olmalı ki sitenizin ziyaretçileri site hakkında bilgi sahip olsun.

Sizlere önerim sitenizde özgün ve yeterli içerik olmadığı sürece Adsense veya Adsense gibi reklam şirketlerine başvurmayın. Zaten bahsettiklerimi yerine getirdiğiniz halde arkası çorap söküğü gibi gelecektir.

Comments

emrylmz

Merhabalar,
Yazınızı en başından okudum. Vakti zamanında adsenseye kabul edilmiş sonrasında da ban yemiş bir web sitem mevcut. Bunun için tekrar adsense başvurusu yaptım ama kabul edilmedi sebebi ne olabilir??

Mahmut YUM

Adsense ban sebebinizi temizlemediğiniz sürece adsense banınız açılmaz. Bu konu ile ilgili olarak adsense hizmet şartlarını inceleyebilirsiniz.

F.Muslera

Teşekkurler Mahmut bey bilgilendirici eseriniz icin 🙂

bulgaristan konsolosluğu randevu

ben ne kadar uğraştıysam bir türlü adsense onaylamadı arkadaşlar. Malesef ki eskisi gibi değil artık onaylama yapmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.