Press ESC to close

Mahmut YUMMahmut YUM Kişisel Blog

Günümüz sanal ortamında ahlaklı bireyler yetiştirme sorunu…

Günümüzün en büyük nimetlerinden birisi olan internet aynı zamanda en büyük sorunlarımızdan birisi haline gelmiş durumda. Özellikle internet ortamında haber okumak için dahi girilen sitelerde +18 içeriklerin dikkat çekmesi için belli bölgelere yerleştirilmesi bile günümüz durumunu anlamak için yeterli olmakta…

Gençlerin hatta ilkokula giden çocukların bile arkadaş ortamında dahi olsa ana-bacı diye tabir ettiğimiz şekilde kötü söz kullanmaları günümüzün en büyük ahlak sorunlarını beraberinde getirmeye devam ediyor. İnternet dünyasında fenomen olan kişilerin, komedi film türü adı altında sadece küfürlü konuşmaların olduğu komedi anlayışı ile yetişen bu gençlerin her türlü ortamda bu şekilde küfretmeye başlaması sokakta normal şekilde gezen insanların kulak hoşnutluğunu da bozar duruma gelmiştir.

İnsan kulağı ve beyni ne kadar hoş şeyler duymak istese de bu tür kelimeleri duydukça özellikle herkesin içinde olduğu ve her gün daha da yayılan sanal ortamda çocuğu olan ailelerin çocuklarını bu tür şeylerden nasıl koruyacağı her gün daha büyük bir sorun haline geliyor.

Günümüz şartlarında elbette bu tür sorunları gidermek için filtre programları ve internet sağlayıcısı tarafından sağlanan aile profilleri olsada küfürlü komedi filmlerininin izlenmesi, fenomen diye geçinen gençlerin çektiği videolardaki ahlak düşüklüğü malesef gençlerimize bir şekilde etki etmekte ve davranışlarını bozmaktadır. Günümüzün bu sorunu ile ilgili özellikle ahlaklı ve dürüst insan yetiştirmeye çalışan aile fertlerinin ve devletin dahi önlemler alması ve bununla ilgili özel programlar yapılmalıdır…

Mahmut YUM

Lise yıllarında kendi sitesini kurarak Webmaster, Server Manager ve en son olarak Network dünyasının içinde kendi bulmuş bir insan parçası. Hepsi hayal de olabilir.

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.