Press ESC to close

Mahmut YUMMahmut YUM Kişisel Blog

Neden WordPress?

Merhaba, öncelikle WordPress nedir onu açıklayayım ardından neden sorusuna cevap arayalım. WordPress adı Word (Kelime – Sözcük) & Press (Basın – Yayımlama) anlamını taşır.
Yani WordPress bir kişisel yayın sistemidir. Sadece makale yazma düzenleme veya blog sistemi olarak kullanılmayabilir. Her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platformdur.

KULLANIMI KOLAY
Neden wordpress’i tercih etmeliyim? başka yayın sistemleride var dediğinizi duyar gibiyim.Öncelikle wordpress’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. WordPress kullanımı kolay bir arayüze sahip olduğu için fazla profesyonel olmanıza gerek yoktur her kesime hitap eder.Tüm ince detaylara rağmen düzenli bir yapıda olması sebebi ile kullanımı basittir.

ARAMA MOTORU VE SEO DOSTU
Web dünyasının en önemlilerindendir SEO neden mi? biraz bundan bahsedelim.
SEO (Search Engine Optimization) Yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Sitenizi Google, Yandex, Bing veya diğer arama motorlarında üst sıralara taşımada yardımcı olur. WordPress sistemi seo ile optimize edilebilir olduğu için web sitenizi ön sıralara taşımanızda kolaylık sağlar. Kendine ait üretilmiş eklentiler ile bunu kolayca sağlayabilirsiniz hedeflediğiniz anahtar kelimelerde iyi sıralar elde edebilirsiniz.

TEMA & TASARIM
Kullanacak herkesin tasarım yeteneğine sahip olması gerekmez belkide en önemli artılarından biriside bu. Tasarımları oradan buradan aramanıza da gerek yok Kontrol Paneli Üzerinden temalara göz atabilir ve beğendiğiniz temayı tek tık ile anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu temaların sayısı fazla olduğundan size fazla seçenek de sunuyor.

GÜVENLİK
WordPress güvenlik konusunda bana göre en başarılı platformlardan biri. TIME ve CNN gibi büyük platformlarında kullandığı WordPress bize bunu zaten kanıtlıyor. Sürekli güncel olan sistem güvenlik alanında da açıkları arayan ve anında güncelleştirme paketini bizlere sunmakta.
Ve..
Wordpress’in en büyük özelliklerinden bir tanesi, kişilerin her türlü sorun ve sorularına cevap bulabileceği forumlarının bulunmasıdır. Yani internetten arama yaparak sorunlarınıza kolayca yanıt bulabilirsiniz. Bu kullanıcısının fazla olduğununda göstergesidir. WordPress Popüler bir platformdur.
WordPress’i ham madde olarak da düşünebilirsiniz. Kaynak elinizdedir bunu istediğiniz gibi şekillendirebilir ve sunabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Burada anlatmak istediğim WordPress Özgürlüktür yani yaratıcı olmanız size başarıyı getirecektir.
———————————————————————————————–
Umarım sorularınıza yanıt olabildim. Güzel işler başaracağınızı biliyorum ve bunun için hemen işe başlamalısınız. Başladığınız işte sorunlar elbet çıkacaktır pes etmek yerine neden başladığınızı düşünün .
Sürç-i lisan eylediysem affola. Görüşmek Üzere!

20.10.2015 tarihinde bu yazı Saffet ÖNDER tarafından yazılmış olup ilk olarak bu sitede yayınlanmıştır.

Mahmut YUM

Lise yıllarında kendi sitesini kurarak Webmaster, Server Manager ve en son olarak Network dünyasının içinde kendi bulmuş bir insan parçası. Hepsi hayal de olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.