Press ESC to close

Mahmut YUMMahmut YUM Kişisel Blog

Vesta Kontrol Panel SSL Kurulumu

Vesta Kontrol Panelinde SSL Kurulumu

1. Adım: Kontrol panelinizde bulunan “WEB” sekmesini tıklayın ve CSR key oluşturmak istediğiniz Alan Adının (domain) yanındaki kutucuğu işaretledikten sonra Düzenleyi (edit) tıklayın.

SSL-install-1

2. Adım: SSL Support’un sol tarafındaki kutucuğu işaretleyin ve CSR Oluştur” linkine tıklayın.

SSL-install-2

3. Adım: Aşağıdaki alanları uygun bir şekilde doldurun ve tamam butonunu tıklayın

SSL-install-3

4. Adım: CSR kodunuz başarıyla oluşturuldu, şimdi yapmanız gereken oluşturulan ilk alandaki SSL Sertifikası (CSR Key) ve SSL Anahtarı (RSA Key) son alanlanda bulunan kodları bir .txt dosyası içerisine kopyalamak. Kopyaladığınız CSR kodu SSL sertifikası satın alırken sizden istenecek kod, RSA kodu ise daha sonra SSL sertifikamızın kurulumunda kullanacağınız kod.

SSL-install-4

5. Adım: RSA kodunu orta kısımda bulunan SSL Anahtarı bölümüne yapıştırıyoruz. Son adım olarak Kaydet düğmesini tıklayın ve SSL kurulumunuzu tamamlayın.

 

Not: Vesta SSL kurulumu kısmındaki authorization kısmına tüm doğrulama .crt dosyalarının içeriğini yapıştırın. Böylelikle SSL tam anlamıyla doğru olarak çalışsın.

Mahmut YUM

Lise yıllarında kendi sitesini kurarak Webmaster, Server Manager ve en son olarak Network dünyasının içinde kendi bulmuş bir insan parçası. Hepsi hayal de olabilir.

Comments (2)

  • Okamsays:

    9 Temmuz 2017 at 10:57

    Peki bir e ticaret sitesi kurup vesta panel üzerine ssl kurduktan sonra sanal pos başvurusunda sıkıntı yaşayabilir miyim ? Birde başka hosting ekleyebilir miyim e ticaret bulunan vps ime ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.