Press ESC to close

Mahmut YUMMahmut YUM Kişisel Blog

cPanel PHP sürüm değiştirme ve PHP ayarlarını yapılandırma

cPanel paylaşımlı hosting sunucularında Cloudlinux altyapısında deteklenen multi-php özelliğinin size özel ayarlamaları ile ilgili olarak yukarıdaki videomuzu izleyerek scriptinizde yaşadığınız php sürüm ve eklentileri kaynaklı sorunları çözebilirsiniz.

Video ile ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

cPanele giriş yaptıktan sonra yazılım kısmından Select Php Version kısmına tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda php sürüm ve eklentilerini seçip ayarlayabilmekteyiz. Unutmayın kayıt etmez iseniz yaptığınız değişiklikler aktif olmayacaktır.

Php sürüm ve eklentilerini ayarladıktan sonra php memory_limit, post_max_size, upload_max_filesize gibi ayarları yapmak için sağ taraftaki Switch PHP Options kısmına giriyoruz. Buradan gerekleri ayarlayıp kaydediyoruz.

Tüm bu işlemleri scriptinize uygun şekilde yaptığınızda siteniz ile ilgili aldığınız bir çok hatayı çözmüş olacaksınız. Bazı hatalar ise modsecurity güvenlik ayarları kaynaklı olabilmektedir. Bu hataları daha sonra başka bir makale ve video ile anlatacağım.

İyi günler dilerim.

 

Mahmut YUM

Lise yıllarında kendi sitesini kurarak Webmaster, Server Manager ve en son olarak Network dünyasının içinde kendi bulmuş bir insan parçası. Hepsi hayal de olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.