Press ESC to close

Mahmut YUMMahmut YUM Kişisel Blog

Sine Yorum – Kara Bela

18 Eylül’de Sinemalar da vizyona giren belki de en iyi Türk – Komedi filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkan Kara Bela filmi oldukça keyfili ve minimum küfür ile her yaştan insanın izleyebileceği oldukça hoş bir senaryo ile karşımıza çıkıyor.

Sinema da ilk defa bir Türk yapımı komedi filmine para verdiğime pişman olmadım. Oldukça akıcı yer yer bazı kişilerin karınlarının ağrıyacağı kadar güldüğünü görebileceğiniz oldukça keyifli bir sinema filmi…

Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni yaşadığı sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Yolculuk boyunca hem arabasının hem de Kudret’in başına gelmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometrenin sonunda hem dostluğun önemini keşfedecek hem de kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Burak Aksak’ın üstlendiği Kara Bela’nın başrollerinde Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu, Zihni Göktay, Zerrin Sümer, Hasibe Eren, Berat Yenilmez, ve İştar Gökseven gibi komedinin önemli isimleri bulunuyor.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=0QLsoUid4kA”]

Benim değerlendirmelerime göre bu sinema filmine puanım 84/100. Ailece mutlu vakitler geçirmeniz dileklerim ile…

İyi seyirler 🙂

Mahmut YUM

Lise yıllarında kendi sitesini kurarak Webmaster, Server Manager ve en son olarak Network dünyasının içinde kendi bulmuş bir insan parçası. Hepsi hayal de olabilir.

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.