Sine Yorum – Kara Bela

24 Eylül 2015
2 min read

18 Eylül’de Sinemalar da vizyona giren belki de en iyi Türk – Komedi filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkan Kara Bela filmi oldukça keyfili ve minimum küfür ile her yaştan insanın izleyebileceği oldukça hoş bir senaryo ile karşımıza çıkıyor.

Sinema da ilk defa bir Türk yapımı komedi filmine para verdiğime pişman olmadım. Oldukça akıcı yer yer bazı kişilerin karınlarının ağrıyacağı kadar güldüğünü görebileceğiniz oldukça keyifli bir sinema filmi…

Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni yaşadığı sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Yolculuk boyunca hem arabasının hem de Kudret’in başına gelmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometrenin sonunda hem dostluğun önemini keşfedecek hem de kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Burak Aksak’ın üstlendiği Kara Bela’nın başrollerinde Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu, Zihni Göktay, Zerrin Sümer, Hasibe Eren, Berat Yenilmez, ve İştar Gökseven gibi komedinin önemli isimleri bulunuyor.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=0QLsoUid4kA”]

Benim değerlendirmelerime göre bu sinema filmine puanım 84/100. Ailece mutlu vakitler geçirmeniz dileklerim ile…

İyi seyirler 🙂

Comments

Nese

Teşekkürler hemen izleyelim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.