Twitter Hesap Güvenliğinizi Sağlayın

In Genel
13 Ocak 2017
2 min read

Günümüzde Twitter bir çok kişinin düşüncelerini kısa kısa paylaştığı, tüm insanlarla düşünce alışverişinde bulunduğu önemli platformlardan birisidir. İster kişisel, ister bir şirket olun yaptığınız paylaşımların diğer insanlar tarafından desteklenmesi güzel bir durum. Ama ya hesabınız ele geçirilirse?

Barack Obama, Britnet Spears gibi ünlü kişilerden, British Petrol ve New York Times gibi dünya devi organizasyonlara kadar her türden Twitter hesabı hacklendi. Bu durum sadece güvenlik açığı ve bilgi çalınmasının ötesinde aslında kullanıcının saygınlığını da zedeleyebilecek kadar önemli bir olay.Peki tweetlerinizin veya yönettiğiniz markaya ait hesabın ele geçirilmesini nasıl önlersiniz?

Aslında %100 güvenlik diye bir şey yoktur. Ancak firmadan kaynaklı sorun olmadıkça şifreniz ele geçirilse bile hesabınıza girişleri engellemenin yolları mevcut. Güvenlik için uygulanması gereken bu noktalara dikkat edin.

  • Şifrelerinizi zorlayıcı koyun. Sizi tanıyan kişilerin tahmin edemeyeceği kadar zor şifreler kullanın. Sosyal mühendislik ile hesaplarınızın ele geçirilmesinden korunmuş olursunuz. Ayrıca herkesin kullandığı sanane, 123456, password gibi şifreleri asla kullanmayın. Şifrenizde hem rakamlar hem harfler olsun.
  • Bilgisayarınıza virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız hiç bir şekilde o bilgisayardan giriş yapmayın.
  • Halka açık bilgisayarları kullanmayın.

Bu durumlar genel durumlar. Birde Twitter’ e giriş yaparak güvenlik bölümünden telefon onayı, başka yerlerden girişlerde mail bilgilendirmesi gibi özellikleri aktif ederek hesaba girişleri kontrol altında tutun.

Güvende olmanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.